Veelgestelde vragen Barricor buis
Met ingang van 6 maart 2024 vindt er een verandering plaats bij de bloedafname buis. De gele stolbuis wordt namelijk vervangen door een nieuwe Barricor buis en draagt bij aan een sneller doorlooptijd van het lab. Deze wijziging kan vragen met zich meebrengen. Hieronder een aantal veelgestelde vragen op een rij.
-
Een aantal technische voordelen (schoner plasma, minder hemolyse, minder na-stolling) die bijdragen aan en snellere doorlooptijd op het lab. De nieuwe buis vervangt de huidige gele stolbuis.
-
Niets! De procedure voor bloedafname blijft onveranderd.
-
Net als andere heparine buizen is het aanbevolen 8-10 keer voorzichtig te mengen.
-
Ja, het bloed bovenaan zal tijdens het centrifugeren op het laboratorium naar onder zakken.
-
Ja, de BD Barricor is een laag-vacuüm buis en zal zich dus langzamer en minder vullen dan de vroegere stolbuizen. Een belangrijk voordeel hiervan is dat hemolyse minder vaak optreedt.
-
Nee! Het wordt sowieso ten sterkste afgeraden om bloed af te nemen met spuit en naald. Daarnaast kan je met de naald tegen de scheider komen, waadoor die niet meer optimaal zou kunnen werken.